Haftalık Yazılar

5 Post Future Film

5film

1. The Book of Eli

Denzel Washington’un başrolünü üstlendiği ve nükleer savaş sonrası bir adamın yolculuk (aksiyonlar dizisi) hikayesini anlatıyor. Unutulmaz bir replik ile bize sunuyor kendisini –Bir zamanlar çöpe attığımız şeyler için şimdi birbirimizi öldürüyoruz.- Film sürükleyici bir atmosfere sahip ve gerek çekim açıları gerekse konusu itibariyle sizi muhteşem bir yolculuğa çıkaracak.

2. Total Recall
20162029-jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx
Gerçeğe Çağrı olarak Türkçe’ye çevrilen ve Colin Farrel’ın başrolünü üstlendiği dünya nüfusunun iki bölümden oluşan ve magmadan geçen bir tünel aracılığıyla birbirine bağlandığı bir hikayeyi anlatıyor. Film aksiyon dolu ve gerçekten böyle bir şey olsa neler olurdu diye düşüneceğiniz türden bir film.

3. Spectral

20162029-jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx
Hiç elektromanyetik gizleme teknolojisi diye birşeyler duydunuz mu bilemiyorum ama senaristin aklına gelmiş ki canlandırılabilmiş. Netflix movie olarak sunulan film sürükleyici bir atmosfere sahip askeri ileri teknoloji ve hikaye bütünü düşünüldüğünde karanlık bir atmosferde geçen hikayeyle karşı karşıya kalıyoruz.

4. Twelve Monkeys
220px-12_maymun_film_posteri
Film sürükleyici ve baş yapıtlardan biri, izlediğimde vay canına neler olabilir hayatta diye sorgulamama neden olan bir çok repliğe sahip örnek bir paylaşımda bulunmak istiyorum 1800’lü yıllarda hastalık diye bir tabir olmadığını ve bir bilim adamının mikropları aşılayarak insanları hasta edebileceğini öne sürüyor olması bilgisinin paylaşılması sizi de şaşırtabilir. Bruce Willis, Brad Pitt’in başrollerini üstlendiği film gerçekten izlemeye değer.

5. Mad Max: Fury Road
images
Mad Max’i bilmeyen yoktur. Eğer bilmiyorsanız önce geçmiş seriyi izlemenizi öneririm. Film –abi böyle bir dünya olsaydı ne yapardım? Ben kesin hayatta kalırdım, abi ben savaşırdım diyebileceğiniz hisleri size aşılıyor. Ama gerçekten başarabilir miydiniz? Ne kadar acımasız olabilirdiniz? Sorularını size sorarak öneriyorum izleyin.

Yorum Ekle